Горьківська гімназія Миколаївської сільської ради
Дніпровського району Дніпропетровської області
Четвер, 22.02.2024, 11:43
Меню сайту
Категорії розділу
НОВИНИ [46]
Архів новин 2016-2017н.р. [42]
Архів новин 2015-2016 н.р. [28]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Як оцінити шкільні успіхи своїх дітей

 

ПРАВИЛО 1: ЗАСПОКОЙТЕСЯ. СКОНЦЕНТРУЙТЕ СВОЮ УВАГУ НА ДИХАННІ: ОДИН, ДВА,... ДЕСЯТЬ... ВІДЧУЙТЕ СПОКІЙ, РІВНОВАГУ. ЗГАДАЙТЕ ПРО СВОЇ КОЛИШНІ «УСПІХИ». «ПОСТІЙТЕ В ЧЕРЕВИКАХ» СВОЄЇ РІДНЕНЬКОЇ ДИТИНИ. А ТЕПЕР МОЖНА ПОЧИНАТИ РОЗМОВУ, А МОЖЕ... ДОПОМОГТИ РОЗІБРАТИСЯ У СКЛАДНІЙ ТЕОРЕМІ, А МОЖЕ... ПАМ'ЯТАЙТЕ, ЩО СПІЛКУВАННЯ В ЛЮТІ, РОЗДРАТУВАННІ - ВСЕ ОДНО ЩО ВКЛЮЧИТИ В АВТОМОБІЛІ "ГАЗ" І НАТИСНУТИ НА ГАЛЬМА.

ПРАВИЛО 2: НЕ ПОСПІШАЙТЕ. СТАРИЙ, ВІЧНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ГРІХ. МИ ОЧІКУЄМО ВІД ДИТИНИ ВСЕ І ЗАРАЗ. МИ ВИМАГАЄМО НЕГАЙНИХ УСПІХІВ, ІНОДІ НЕ ОТРИМУЄМО ЇХ, АЛЕ ПРИ ЦЬОМУ НЕ УЯВЛЯЄМО, ЯК НАШКОДИЛИ. НАМ ПОТРІБНО, ЩОБ ДИТИНА ВЧИЛАСЯ СЬОГОДНІ ДОБРЕ, МИ ПРИМУШУЄМО ЇЇ - ВОНА ВЧИТЬСЯ, АЛЕ СТАЄ ЗУБРИЛКОЮ Й НЕ НАВИДИТЬ УЧІННЯ, ШКОЛУ, А МОЖЕ Й ...ВАС.

ПРАВИЛО 3: БЕЗУМОВНА ЛЮБОВ. ВИ ЛЮБИТЕ СВОЮ ДИТИНУ, НЕЗВАЖАЮЧИ НА ЇЇ УСПІХИ В ШКОЛІ. ВОНА ВІДЧУВАЄ ВАШУ ЛЮБОВ, І ЦЕ ДОПОМАГАЄ ЇЙ БУТИ ВПЕВНЕНОЮ В СОБІ, ПОДОЛАТИ НЕВДАЧІ. А ЯК ЖЕ СТАВИТИСЯ ДО НЕВДАЧ?..ВОНИ ВАС ЗАСМУЧУЮТЬ...ТА Й ГОДІ.

ПРАВИЛО 4: НЕ БИЙТЕ ЛЕЖАЯОГО. ДВІЙКА, А ДЛЯ КОГОСЬ І ЧЕТВІРКА - ДОСТАТНЄ ПОКАРАННЯ, ТОМУ НЕДОЦІЛЬНО ДВІЧІ КАРАТИ ЗА ОДНІ Й ТІ Ж ПОМИЛКИ. ДИТИНА ОЧІКУЄ ВІД БАТЬКІВ НЕ ДОКОРІВ, А СПОКІЙНОЇ ДОПОМОГИ.

ПРАВИЛО 5: ЩОБ ПОЗБАВИТИ ДИТИНУ НЕДОЛІКІВ, НАМАГАЙТЕСЯ ВИБРАТИ ОДИН - ТОЙ, ЯКОГО ВИ ХОЧЕТЕ ПОЗБАВИТИСЯ НАЙБІЛЬШЕ, І ГОВОРІТЬ ТІЛЬКИ ПРО НЬОГО.

ПРАВИЛО 6: ВИБИРАЙТЕ НАЙГОЛОВНІШЕ, ПОРАДЬТЕСЯ ІЗ ДИТИНОЮ, ПОЧНІТЬ З ЛІКВІДАЦІЇ ШКІЛЬНИХ ТРУДНОЩІВ, НАЙЗНАЧУЩІХ ДЛЯ НЕЇ САМОЇ. АЛЕ ЯКЩО ВАС ОБОХ ТУРБУЄ, НАПРИКЛАД, ШВИДКІСТЬ ЧИТАННЯ, НЕ ВИМАГАЙТЕ ОДНОЧАСНО Й ВИРАЗНОСТІ, І ПЕРЕКАЗУ.

ПРАВИЛО 7:  ГОЛОВНЕ: ХВАЛІТЬ - ВИКОНАВЦЯ, КРИТИКУЙТЕ - ВИКОНАННЯ. ДИТИНА СХИЛЬНА БУДЬ-ЯКУ ОЦІНКУ СПРИЙМАТИ ГЛОБАЛЬНО, ВВАЖАТИ , ЩО ОЦІНЮЮТЬ ВСЮ ЇЇ ОСОБИСТІСТЬ. ВАМ ПІД СИЛУ ДОПОМОГТИ ВІДОКРЕМИТИ ОЦІНКУ ОСОБИСТОСТІ ВІД ОЦІНКИ ЇЇ РОБОТИ.

ПРАВИЛО 8: НАЙВАЖЧЕ: ОЦІНКА МАЄ ПОРІВНЮВАТИ СЬОГОДНІШНІ УСПІХИ ДИТИНИ З ЇЇ ВЧОРАШНІМИ, А НЕ ТІЛЬКИ З ДЕРЖАВНИМИ НОРМАМИ ОЦІНЮВАННЯ ТА НЕУСПІХАМИ СУСІДСЬКОГО ІВАНА

ПРАВИЛО 9: НЕ СКУПІТЬСЯ НА ПОХВАЛУ, БУДУЮЧИ СТОСУНКИ ІЗ СВОЄЮ ДИТИНОЮ, НЕ ОРІЄНТУЙТЕСЯ ТІЛЬКИ НА ШКІЛЬНІ ОЦІНКИ. НЕМА ТАКОГО ДВІЄЧНИКА, ЯКОГО НЕМА ЗА ЩО ПОХВАЛИТИ.

ПРАВИЛО 10: ВИЗНАЧНЕ В МОРІ ПОМИЛОК ОСТРІВОК УСПІХУ, НА ЯКОМУ ЗМОЖЕ ВТРИМАТИСЯ, ВКОРІНЮВАТИСЯ ДИТЯЧА ВІРА В СЕБЕ І В УСПІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗУСИЛЬ. ОЦІНЮВАТИ ДИТЯЧУ ПРАЦЮ СЛІД ДОСИТЬ ІНДИВІДУАЛЬНО, ТАКТОВНО. САМЕ ЗА ТАКОЇ ОЦІНКИ В ДИТИНИ НЕМА НІ ІЛЮЗІЇ ПОВНОГО УСПІХУ, НІ ВІДЧУТТЯ ПОВНОЇ НЕВДАЧІ.

ПРАВИЛО 11: СТАВТЕ ПЕРЕД ДИТИНОЮ КОНКРЕТНУ ТА РЕАЛЬНУ МЕТУ, І ВОНА СПРОБУЄ ЇЇ ДОСЯГТИ. НЕ СПОКУШАЙТЕ ДИТИНУ МЕТОЮ, ЯКОЇ НЕМОЖЛИВО ДОСЯГТИ.

ПРАВИЛО 12: НЕ РВІТЬ ОСТАННЮ НИТКУ. ДОСИТЬ ЧАСТО ДОРОСЛІ ВИМАГАЮТЬ: ЩОБ ЗАЙНЯТИСЯ УЛЮБЛЕНОЮ СПРАВОЮ ( ХОБІ), ДИТИНА ПОВИННА ВИПРАВИТИ СВОЮ УСПІШНІСТЬ У НАВЧАННІ. В РЯДІ ВИПАДКІВ ТАКА ЗАБОРОНА МАЄ СТИМУЛЬНИЙ ХАРАКТЕР І СПРАВДІ СПОНУКАЄ ДИТИНУ ДО НАВЧАННЯ. ТАК БУВАЄ ТОДІ, КОЛИ СПРАВИ З НАВЧАННЯМ ЩЕ НЕ ЗОВСІМ ЗАПУЩЕНІ Й ДО НЬОГО ЩЕ Є ІНТЕРЕС. ЯКЩО Ж ЙОГО ВЖЕ НЕМА, А В ДИТИНИ Є ХОБІ, ГАЛУЗЬ ЖИВОГО ІНТЕРЕСУ, ТО ЇЇ ТРЕБА НЕ ЗАБОРОНЯТИ, А ВСІЛЯКО ПІДТРИМУВАТИ, БО ЦЕ ТА НИТОЧКА, ЗА ЯКУ МОЖНА ВИТЯГНУТИ ДИТИНУ ДО АКТИВНОГО ЖИТТЯ В НАВЧАННІ. ЩОБ УСІ ПРАВИЛА ВИЯВИЛИСЯ ЕФЕКТИВНИМИ, НЕОБХІДНО ЇХ ОБ'ЄДНАТИ: ДИТИНА МАЄ БУТИ НЕ ОБЄКТОМ, А СПІВУЧАСНИКОМ СВОЄЇ ОЦІНКИ. ЇЇ СЛІД НАВЧАТИ САМОСТІЙНО ОЦІНЮВАТИ СВОЇ ДОСЯГНЕННЯ. ВМІННЯ СЕБЕ ОЦІНЮВАТИ -НЕОБХІДНИЙ КОМПОНЕНТ УМІННЯ ВЧИТИСЯ, ГОЛОВНОГО ЗАСОБУ ПОДОЛАННЯ ТРУДНОЩІВ У НАВЧАННІ.

Офіційні сайти
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Лютий 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829
Архів записів
Друзі сайту