Горьківська гімназія Миколаївської сільської ради
Дніпровського району Дніпропетровської області
Вівторок, 07.05.2024, 22:04
Меню сайту
Категорії розділу
НОВИНИ [46]
Архів новин 2016-2017н.р. [42]
Архів новин 2015-2016 н.р. [28]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

09:57
Як уникнути переохолодження організму та обмороження частин тіла

Як уникнути переохолодження організму та обмороження частин тіла

Зимові прогулянки, крім приємних емоцій, здатні принести і проблеми. Так, тривале перебування на морозі може стати причиною переохолодження, яке може перейти в обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур).

Обмороження може виникнути не тільки при сильному морозі, а й при нульовій температурі. Його розвитку сприяє вологе повітря та вітер.
Небезпека одержати обмороження залежить від тривалості впливу низьких температур, порушення нормального кровообігу (тісне взуття, нерухомість) та інших причин. Мороз небезпечний для ослаблених, утомлених, голодних, хворих людей. Легко піддаються впливу холоду особи в стані алкогольного сп’яніння.

Щоб уникнути обморожень, потрібно правильно підготуватися до виходу на мороз:

  • При мінусових температурах потрібно одягатися «як капуста». Чим більше шарів одягу на вас буде одягнуто, тим тепліше вам буде, адже між тканинами будуть утворюватися повітряні прошарки. Одяг повинен бути щільним, легким, не стискати тіло та не обмежувати рухи.
  • Взуття не повинне здавлювати ноги. Зимове взуття краще купувати на розмір більше. Це дасть можливість надіти додаткову шкарпетку і залишити при цьому навколо ноги повітряний прошарок.
  • У морозну, а особливо у вітряну погоду, змажте лице і руки несолоним салом, риб’ячим жиром або жирним кремом.
  • Не пийте алкогольні напої. Це не тільки призведе до зайвої втрати тепла, але й погіршить концентрацію уваги. І тоді ви можете не помітити перші ознаки обмороження.
  • Не паліть на вулиці. Паління погіршує кровопостачання кінцівок.
  • Добре харчуйтеся. Взимку організму потрібно більше енергії. Щоб її забезпечити, потрібно правильно харчуватися і вживати калорійну їжу.
  • Рухайтесь. Рухи на холоді посилюють кровообіг і сприяють зігріванню тіла.

Слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку, при деяких хворобах, порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню, тому враховуйте це під час планування прогулянок узимку. Пам’ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні.

Повернувшись додому після довготривалої прогулянки по морозу, обов’язково впевніться у відсутності обмороження кінцівок, щок, вух та носа. В разі необхідності своєчасно розпочинайте лікування обмороження. Несвоєчасне надання домедичної допомоги може призвести до гангрени та втрати кінцівки.

Пам’ятайте, у разі появи симптомів обмороження потрібно обов’язково звернутися до лікаря!

 

Майстер виробничого навчання

Дніпровських територіальних

курсів ЦЗ та БЖД                                                                      Олег КАЦАЙ

 

Переглядів: 170 | Додав: Надежда | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Офіційні сайти
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Лютий 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28
Архів записів
Друзі сайту